^Na górę

Publiczne Przedszkole Źródełko w Krakowie przy ulicy Łany 14a,

Publiczne Przedszkole Źródełko mieści się w zaadoptowanym na ten cel domu z własnym ogrodem przy ul. Łany 14a (Ruczaj) w Krakowie.

Przedszkole jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 17:00. Pracujemy w trzech grupach (maluszki 2,5 - 3 latki, średniaki 4 latki, starszaki 5,6 latki).

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają wykwalifikowani nauczyciele (stale podnoszący własne kwalifikacje). W każdej grupie pracuje nauczyciel oraz pomoc nauczyciela.

Liczba dzieci w grupach jest zależna od wielkości sali, którą w danym roku szkolnym zajmuje grupa. Codziennie każdy nauczyciel prowadzi zajęcia dydaktyczne, które mają na celu rozwinąć wszystkie aktywności dziecka. Każde dziecko ma prawo wziąć udział w zajęciach  z języka angielskiego i rytmiki. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez specjalistów do tego odpowiednio przygotowanych.

Dla chętnych dzieci 5 i 6 letnich organizowane są zajęcia z religii.

Nasze przedszkolaki mają możliwość zjedzenia śniadania, obiadu i podwieczorka. Śniadanie i podwieczorek dzieci przynoszą ze sobą z domu (spożywamy je wszyscy razem w określonych godzinach). Obiad jest dostarczany w formie gotowych porcji przez wyspecjalizowaną firmę cateringową.