Witajcie Przedszkolaki:)

W tym tygodniu mówimy o zwierzątkach wiejskich. Zapraszamy do zabawy:)

1. Gimnastyka buzi i języka

Zakręć kołem i wylosuj ćwiczenie. Może mamusia lub tatuś wykona je razem z Tobą?

2. Zagadki słuchowe

Wysłuchaj zagadek czytanych przez Mamusię lub Tatusia. Postaraj się odgadnąć jakie to zwierzę. Dzieci młodsze mogą podzielić nazwy zwierząt na sylaby, starsze na głoski.

Lubi głośno gdakać,
kiedy zniesie jajko.
Każdy wie, że jest stałą
kurnika mieszkanką. (kura)

Zakręcony ogonek,
śmieszny ryjek ma
„Chrum, chrum – głośno woła –
kto jedzenie da?” (świnka)

Na przykład łaciate,
w oborze mieszkają.
Pasą się na łąkach,
zdrowe mleko dają. (krowy)

Nie pieje, nie gdacze,
tylko głośno kwacze.
Po stawie pływa.
Jak się nazywa? (kaczka)

Grzebień ma na głowie,
swoim głośnym pianiem
wszystkich wczesnym rankiem
budzi na śniadanie. (kogut)

3. Literki z plasteliny

Rodzic podaje nazwy różnych zwierząt, które mieszkają na wsi. Zadaniem dziecka jest określić na jaką literę rozpoczyna się nazwa zwierzęcia. Następnie wykorzystując plastelinę, tworzy literę- dzieci starsze.

4. Pobaw się do słów piosenki: „Jak chodzą zwierzątka”

5. Zabawy matematyczne – W wiejskiej zagrodzie

Rodzic czyta zadania tekstowe. Zadaniem dziecka jest wykorzystując kredki, ułożyć działania do wysłuchanego zadania i obliczyć je.

• Na wiejskim podwórku znajdowało się pięć kur. Z kurnika wyszły jeszcze trzy kury. Ile kur było razem na podwórku? 5 + 3 = 8
  • Siedem koni jadło siano w stajni. Do stajni przyprowadzono jeszcze trzy konie. Ile koni było w stajni? 7 + 3 = 10
  • W oborze było sześć krów. Pięć krów wyszło na łąkę. Ile krów zostało w oborze? 6 – 5 = 1
  • W zagrodzie znajdowało się dziesięć owiec. Na podwórko wyszły cztery owce. Ile owiec zostało w zagrodzie? 10 – 4 = 6