Kochane Dzieciaki! Drodzy Rodzice!
Po świętach czas na ruch i aktywność fizyczną. Gotowi do zabawy? 😉

1. Zabawa paluszkowa „Pajączek” metodą Batii Strauss

„Pajączek” to bardzo wesoła zabawa, która zapewni Wam „wygimnastykowanie” paluszków.

2. „Po co nam aktywność fizyczna”? – film edukacyjny

Obejrzyjcie filmik edukacyjny i spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: „Po co nam aktywność fizyczna”?

3. Zaplanujcie aktywności sportowe na najbliższe dni tj. spacer, wspólna gimnastyka, bieganie, gra w piłkę, jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze etc. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca – wiele ćwiczeń również można wykonywać w domku.

4. Zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Wykonajcie ćwiczenie „Rowerek”
Opis dla rodzica: dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby ich stopy były oparte o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo:
„Jedzie Radek na rowerze,
a pan Romek na skuterze.
Raz, dwa, trzy,
jedź i ty”.

5. Zabawa „Zrób to samo” – naśladowanie postawy ludzików, które są na obrazkach. Plansza demonstracyjna wydawnictwa MAC

Naśladuj postawy ludzików, które są na obrazkach poniżej.

6. Zaprojektujcie wspólnie domowy tor przeszkód. Przypomnijcie sobie przy okazji zasady bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych w domu.

7. „Bijemy rodzinny rekord spacerowania” – brzmi ciekawie?

Wybierzcie się na spacer. Wykorzystajcie krokomierz w telefonie/zegarku i obliczcie trasę lub ilość, które udało się Wam wykonać. Codziennie postarajcie się zrobić chociaż kilka kroków więcej.

Miłej zabawy!