Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu rozmawialiśmy w przedszkolu o urządzeniach elektrycznych w naszych domach. 🙂 Dzieci opowiadały jakie urządzenia elektryczne mają w swoich domach i jakie jest ich przeznaczenie. Słuchaliśmy wierszy Doroty Gellner „Żelazko” oraz Bolesława Kołodziejskiego „Odkurzacz”. Dzieci dowiedziały się jak niebezpieczny może być prąd i  dlaczego nie mogą same podłączać urządzeń elektrycznych do prądu. Wspólnie prasowaliśmy ubrania oraz udało nam się zrobić pranie, aby zobaczyć jaką moc usuwania plam ma proszek do prania i ciepła woda 🙂.  W tym tygodniu odbył się również Dzień Pluszowego Misia. Na koniec tygodnia dzieci wykonały pracę plastyczną Pralka.

W przyszłym tygodniu planowany jest temat: Czy smoki to dinozaury?. Poniżej do wglądu zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne.

zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne

Pozdrawiamy 🙂