O czym warto pamiętać, gdy dziecko staje się przedszkolakiem?

Zachęcamy Państwa do skompletowania dziecku odzieży wygodnej, przewiewnej i łatwej do ubierania przez samo dzieckospodnie, spódniczki na gumkę nie za ciasną, nie za luźną,

 1. buty zapinane na „rzepy” lub sznurowane, z bezpieczną gumową podeszwą (nie drewniaki, nie basenowe klapki, itp.),
 2. dziecko ubieramy na cebulkę, które zabezpiecza przed przegrzaniem lub zziębnięciem (pod spód wskazane koszulki z krótkim rękawem),
 3. nakrycie głowy: w okresie letnim – czapka, chustka,
 4. przygotowane zapasowe: majtki, koszulka, rajstopy, spodnie, skarpety – wszystko w worku lub torbie foliowej, przechowywane w indywidualnej szafce dziecka i wykorzystywane, gdy zajdzie taka potrzeba,
 5. biżuteria: pozostaje w domu,
 6. prosimy o zwrócenie uwagi na sprawność suwaków w kurtkach dziecięcych. Ułatwi to dzieciom opanowanie czynności w zakresie samodzielnego ubierania się, a  nauczycielkom usprawni organizację pracy w zakresie wspierania i pomagania dzieciom.     
 7. Czas pobytu dziecka w przedszkolu w pierwszych dniach września nie powinien być zbyt długi.
 8. Nawet w rygorze sanitarnym pożegnanie powinno odbywać się bez pośpiechu, jednak bez zbędnego przedłużania.

 

Wyposażenie 3-latka na pierwszy dzień przedszkola:

 • poszewka na jasiek (podpisana),
 • papcie  łatwe do zakładania, zapinane na „rzepy” lub gumki (bez sznurowadeł), z bezpieczną gumową podeszwą (nie basenowe klapki, itp.). Każdy papeć oznakowany inicjałami dziecka lub podpisany.
 • Podpisana śniadaniówka ze śniadaniem i podwieczorkiem. Woda w podpisanej butelce.
 • Worek z materiału lub torba foliowa (podpisana),a w nim rzeczy na przebranie
 • Z uwagi na rygor sanitarny i obowiązujące wytyczne dzieci nie mogą przynosić żadnych zabawek do przedszkola. Wyjątek robimy na 1 WRZEŚNIA. Tego dnia dziecko może przynieść ze sobą przytulankę, która  pomoże znieść pierwsze rozstanie z rodzicem. Przy odbiorze dziecka z przedszkola zabawkę należy zabrać i po powrocie do domu należy maskotkę wyprać.
 • Pamiętajmy, by zabrać ze sobą uśmiech, dobry humor i oczywiście wygodne ubranie.

Pozostałych informacji dowiecie się Państwo w czasie zebrań grupowych, które odbędą się na początku września, z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego (to sformułowanie będzie nam jakiś czas towarzyszyć i już teraz wszystkich prosimy o zrozumienie, a jednocześnie o współodpowiedzialność).