Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Witamy się z wami gorąco, mimo tego, że nie możemy zobaczyć się w przedszkolu 🙂  Dzisiaj obchodzimy „Dzień Zdrowego Śniadania”, więc nasze dzisiejsze zabawy będą smakowite.

1. Zabawa ruchowa „Sałatka owocowa z polewą czekoladową”

Zaczniemy dzisiaj od zabawy ruchowej, która pozwoli nam energicznie wejść w nowy tydzień. Zróbcie sałatkę owocową razem z Panią.

2.  Baśń ,,O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku”

Wysłuchajcie przeczytanej przez rodzica baśni „O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku”.

Księżniczka Alinka jadła tylko słodycze. Pewnego dnia ciężko zachorowała. Król
ogłosił, że ten kto uzdrowi księżniczkę otrzyma pół królestwa i jej rękę. Nikt nie
potrafił uzdrowić Alinki. Pewnego dnia zjawił się rycerz Witaminek, który
przywiózł lekarstwa. Nazywały się: witamina A,B,C,D. Były zaczarowane, ponieważ
gołym okiem nikt ich nie dostrzegał. Były ukryte. Witamina A w mleku, serze,
maśle, marchewce; witamina B w drożdżach, szynce, pomidorach, ziemniakach,
mleku; witamina C ukryła się w cytrynie, malinach, papryce; witamina D w żółtku,
wątróbce, śmietanie, maśle. Rycerz Witaminek przez 7 dni dawał księżniczce do
jedzenia te wszystkie rzeczy, w których były witaminy. Gdy księżniczka
wyzdrowiała nigdy już nie jadła samych słodyczy.

A teraz odpowiedzcie na pytania:

1. Dlaczego księżniczka Alinka zachorowała?
  2. Jakie lekarstwa przywiózł rycerz Witaminek?
  3. Dlaczego lekarstwa były zaczarowane?
  4. Spróbujcie powiedzieć w jakich produktach ukrył się witamina A, B, C, D.

3. „Zuzka i piramida żywienia” – film edukacyjny – wskazanie wartości odżywczych niektórych produktów.

Obejrzyjcie teraz filmik, w którym Zuzka przedstawi wam piramidę żywienia i wytłumaczy czym ona jest.

4.  „Zgadnij co jesz?” – zabawa badawcza.

5. „Smakowite kanapeczki” – przygotowanie zdrowych kanapek

Teraz mamy dla Was kreatywne zadanie! Pewnie dzisiaj jesteście już po śniadaniu, ale to nic nie szkodzi! Kanapki możecie przygotować na kolację albo jutrzejsze śniadanie. Wykorzystajcie to co macie w lodówce i stwórzcie najbardziej smakowite kanapeczki jakie potraficie. A my poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji. Jeżeli zechcecie pochwalić się swoimi kanapeczkami to z niecierpliwością czekamy na zdjęcia od Was (zdjęcia mogą zostać wysłane na przedszkolny numer telefonu).

Życzymy Wam smakowitej zabawy!