Witajcie Przedszkolaki:)

Dziś ciąg dalszy sportowych wyzwań. Zapraszamy do zabawy.

1.Dowolny taniec przy nagraniu utworu A. Vivaldiego „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku”

Zatańcz do utworu: „Wiosna”. Do tańca zaproś mamusię/tatusia. Jaki nastrój ma utwór? Wesoły czy smutny?

2. Rozwiązywanie zagadek na temat sport. Próby tworzenia własnych zagadek przez dzieci i zadawanie ich dorosłym.

Rozwiąż zagadki na temat sportu. Jeśli potrafisz – spróbuj samodzielnie ułożyć zagadkę i zadaj ją rodzicom.

Zagadki dla dzieci o sporcie • Zagadki ze sportem • Zagadki Dla Dzieci .NET

3. Ćwiczenia klasyfikacyjne: „W tym wybiorę się na spacer, a to włożę na urodzinki…”

Mamusia/tatuś przygotuje dla Ciebie kilka sztuk ubranek. Zastanów się, które możesz włożyć na spacer/trening czy jazdę rowerem, a które na przykład na eleganckie przyjęcie urodzinowe.

4. Zabawa konstrukcyjno-manipulacyjna: „Stadion sportowy”

Zbudujcie z klocków lub innych zabawek stadion sportowy. Czy wiesz co oznaczają słowa: „trybuny”, „płyta boiska”, „murawa”?

5. Zabawa logopedyczna z piłeczką ping-pongową.

Przetransportuj piłeczkę pingpongową (lub inny, leciutki przedmiot) z jednego miejsca na drugie, wyłącznie za pomocą oddechu (dmuchając i nadając piłce kierunek) np. od kanapy do fotela i najdalej jak umiesz

6. Trening fitness: „Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami

Czas na fitness z Lulisią i Lulitulisiami

7. Spacer – kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu.

Czy udało Wam się pobić rodzinny rekord w spacerowaniu? Ile zrobiliście kroków? Dziś kolejny dzień wyzwania!

Udanej zabawy:)