Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!

Przed nami ostatni dzień Naszych sportowych aktywności. Mamy nadzieję, że podobał Wam się ten tydzień pełen sportowych wyzwań i ćwiczyliście razem z nami 🙂

1.Gimnastyka z mamusią/tatusiem

Poćwicz z mamusią/tatusiem, bo…gimnastyki nigdy dość! Reaguj na sygnał dźwiękowy.

2. Słuchanie opowiadania o tematyce zdrowotnej Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”, odpowiadanie na pytania do treści wiersza.

Wysłuchaj opowiadania Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”.

Kacper chodzi do przedszkola. Lubi bawić się z kolegami i ze starszym bratem Michałem. Kiedy jest
w przedszkolu najchętniej buduje z klocków wieże, domy i garaże. Z bratem urządzają zabawy na podwórku. Ścigają się, wspinają na drabinki i grają w piłkę nożną. Brat Kacpra chodzi do szkoły i na treningi piłki nożnej. Nie wie jeszcze, czy zostanie piłkarzem, ale lubi sport. Wie, że uprawianie sportu daje siłę, poprawia kondycję i hartuje organizm. Kiedy Kacper pójdzie do szkoły też zacznie trenować. Może razem z bratem?

Jak myślicie, co trzeba robić, żeby być zdrowym? Czy trzeba uprawiać sport? A co trzeba jeść?

3. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem piłek, zachęcanie do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Pobaw się na świeżym powietrzu z piłką lub skakanką. Jak mogłabyś/mógłbyś zachęcić do takich zabaw dzieci z Twojej przedszkolnej grupy?

4. „Małe i duże kroki”– zabawa rozwijające właściwą reakcję na umówiony sygnał.

Czy umiesz robić małe i duże kroki? Stań w pewnej odległości od mamy/taty.

Podejdź do rodzica:

• krokami słoniowymi (duży wykrok),
  • normalnymi krokami/podskokami,
  • tip topami (stopa dostawiana do stopy).

Jak myślisz czy zwierzęta uprawiają sport? Opowiedz o tym.

5. Poruszanie się według słów rymowanki: „Zrób do przodu kroki cztery…“ Przeliczanie kroków.

Poruszaj się do słów rymowanki

Zrób do przodu cztery kroki,
I rozejrzyj się na boki.
Tupnij nogą raz i dwa,
Ta zabawa nadal trwa.
Teraz w lewo jeden krok,
Przysiad i do góry skok.
Zrób do tyłu kroków trzy,
By koledze otrzeć łzy.
Klaśnij w ręce razy pięć,
Na klaskanie też nasz chęć.
Teraz obróć się dokoła
I hurraaa! Zawołaj.

6. Masażyk relaksacyjny

Wykonaj masażyk relaksacyjny na pleckach mamusi/tatusia.

7. Spacer – kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu.

Czas na spacer! Rodzinne spacerowanie to jest to!

Życzymy Wam miłego weekendu! 😉