Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!

Zostajemy na wiejskim podwórku i nadal będziemy bawić się ze zwierzątkami. 🙂

1.Gimnastyka z wiejskimi zwierzątkami.

Dzisiaj rozpoczniemy nasze zabawy od ćwiczeń ruchowych, w których będziemy naśladować wiejskie zwierzątka.

2. Słuchanie wiersza Na wiejskim podwórku (autor: S. Kraszewski). Rozmowa na temat utworu.

Wysłuchajcie wiersz Stanisława Kraszewskiego pt. „Na wiejskim podwórku”.

Odpowiedzcie teraz na następujące pytania:

– Jakie zwierzęta z wiejskiego podwórka prowadziły swoje dzieci?

– Jak nazywały się ich dzieci?

– Co się stało z dziećmi i dlaczego?

– Kto pomógł matkom?

3. „Dziadek fajną farmę miał”-  zabawa ruchowa do piosenki.

Pobawcie się przy znanej piosence „Dziadek fajną farmę miał”, naśladujcie ruchy pokazane w filmiku.

4. Quiz o zwierzętach mieszkających na wsi.

Spróbujcie z pomocą Rodziców rozwiązać Quiz o zwierzątkach mieszkających na wsi.

5. „Każdy ma swoją mamę” – memory.

Sprawdźcie teraz ile udało Wam się zapamiętać z wiersza „Na wiejskim podwórku”. Zagrajcie w wirtualną grę memory, w której musicie połączyć mamy i ich dzieci w pary.

6. „Zwierzęta mieszkające na wsi”- praca plastyczna

Odrysuj rączkę mamy/taty na kartce. Wspólnie spróbujcie dorysować takie elementy, aby powstał rysunek wybranego wiejskiego zwierzątka. (przykłady: https://www.google.pl/search…)

Miłego dnia!