Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!

Niestety nie możemy się teraz spotkać w przedszkolu ale mamy nadzieję, że nie będziecie się nudzić i miło spędzicie ten czas. Zapraszamy Was i Waszych Rodziców do wspólnej zabawy. Pozdrawiamy Was serdecznie i do zobaczenia w naszych salach.

Wielkimi krokami zbliżają się Świata Wielkanocne. Dzisiejszy dzień poświecimy na …porządki! Lubicie porządki?

1.Ćwiczenia gimnastyczne- propozycja ćwiczeń ruchowych.

Zakręć kołem i wylosuj ćwiczenie gimnastyczne. Może mama/tatuś wykona je razem z Tobą?

2. Praca z utworem literackim – wiersz Marii Terlikowskiej: „Każdy po sobie sprząta”.

Posłuchaj wiersza, który przeczyta ci rodzic „Każdy po sobie sprząta” i odpowiedz na pytania:

1) czy zapamiętałaś/eś imiona dziewczynek z wierszyka?

2) co znajdowało się w kącikach domu?

3) czy potrafisz posprzatać po sobie Twoje miejsce do zabawy?

3.  „Lista obowiązków domowych” – Rozmowa o obowiązkach dzieci.

Czy dzieci również mają obowiązki? Stwórz z mamusią/tatusiem listę Twoich obowiązków. Zaplanuj, które z nich możesz wykonać przed świętami.

4. Rozwiązywanie zagadek na temat przedmiotów służących do sprzątania.

Rozwiąż zagadki:

5. Pląsy przy piosence: „Piosenka o sprzątaniu domu”  – rozmowa na temat treści piosenki.

Posłuchaj piosenki o sprzątaniu domu i spróbuj zatańczyć tak jak lubisz. Czy zgadasz się ze słowami: „Skoro wszyscy razem w domu tym mieszkają/Wszyscy niech tak samo o porządek dbają”?

6. Zabawa ruchowo-naśladowcza: „Robimy porządki”.

Pobaw się z mamusią/tatusiem w robienie porządków – biegaj swobodnie po pokoju.

Na hasło rodzica np. odkurzam, wycieram kurze, myję okna, zbieram zabawki itp…, naśladuj dane czynności.

Zadanie dodatkowe: a może posprzątasz naprawdę? Jest coś co potrafisz zrobić samodzielnie?

7. Ekspresja słowna: „Porządki są potrzebne, bo…”.

Dokończ zdanie: „Porządki są potrzebne, bo…”

Bawcie się dobrze! Miłego dnia!