Baw się z nami w domu

Nie ma nudy!

DRODZY RODZICE

 

W związku z nowymi wytycznymi MEN w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych

oraz obowiązkiem realizacji podstawy programowej przyjęliśmy formę kontaktu z Państwem za pomocą strony internetowej.

Zapraszamy do nowej zakładki na naszej stronie BAW SIĘ Z NAMI W DOMU.

W zakładce znajdą Państwo propozycje wspólnego spędzania czasu z dziećmi w domu (m. in. ciekawe karty pracy, piosenki, kolorowanki, gry edukacyjne, ćwiczenia i zabawy ruchowe, ćwiczenia w zakresie motoryki małej i dużej, zabawy logopedyczne, zabawy i piosenki w języku angielskim itd..) Prosimy o zbieranie prac plastycznych wykonywanych przez dzieci  według propozycji  nauczycieli.   Po powrocie do przedszkola stworzymy      w salach wystawy powstałych dzieł artystycznych.

Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy i nauki  w  waszych domach…..

Życzymy udanej zabawy…

“Dzieci mają głos”- zabawy dla grupy maluszków

“Dzieci mają głos”- zabawy dla grupy maluszków

Wysłuchajcie wspólnie piosenki o prawach dziecka. Spróbujcie wspólnie zilustrować ruchem słowa piosenki. https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4   2. Wraz z rodzicami stwórzcie plakat dotyczący praw dziecka. Poniżej kilka inspiracji. Wykonanymi plakatami...

czytaj dalej
“Dzień Praw Dziecka” (grupa średniaków i starszaków)

“Dzień Praw Dziecka” (grupa średniaków i starszaków)

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, dzisiaj poznacie Prawa Dziecka. "Gimnastyka buzi i języka z pieskami Psi Patrol"- ćwiczenia logopedyczne. Nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od rozruszania naszej buźki z pieskami, które pewnie...

czytaj dalej
“Prawa dziecka-ważna sprawa”- zabawy dla grupy maluszków

“Prawa dziecka-ważna sprawa”- zabawy dla grupy maluszków

1. Rozmowa o prawach dziecka (na podstawie filmu). Oglądnijcie wspólnie film a następnie porozmawiajcie o prawach dziecka. https://www.youtube.com/watch?v=7_CnIhhlw8k R. zadaje dziecku pytania: − Jak myślisz czy wszystkie dzieci mają takie same prawa? Dlaczego? −...

czytaj dalej
“Dzień Zdrowego Śniadania”- zabawy dla grupy maluszków

“Dzień Zdrowego Śniadania”- zabawy dla grupy maluszków

Zabawa ruchowa “Sałatka owocowa z polewą czekoladową” https://youtu.be/Vkiw9i_mQSo 2.  Baśń ,,O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku” R. czyta dziecku baśni “O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku”, następnie prowadzi z dzieckiem rozmowę, zadając pytania....

czytaj dalej
“Dbam o zabawki” (grupa średniaków i starszaków)

“Dbam o zabawki” (grupa średniaków i starszaków)

Drodzy Rodzice! Kochane dzieci! Dzisiaj porozmawiamy o tym, dlaczego warto dbać o zabawki. "Odgadnij o czym mówię" - odgadywanie nazwy zabawki po opisie słownym. Odkładanie zabawek we właściwe miejsce. Usiądźcie wygodnie na podłodze. W tym czasie wasza mama lub tata...

czytaj dalej
“Obowiązki domowe” (grupa średniaków i starszaków)

“Obowiązki domowe” (grupa średniaków i starszaków)

Drodzy Rodzice! Kochane dzieci! Witamy się z wami bardzo gorąco! Dzisiaj porozmawiamy o obowiązkach domowych 🙂   Utrwalanie pojęcia rodzina. Rytmiczne dzielenie nazw członków rodziny (na sylaby). Połóżcie przed sobą białą kartkę i cztery klocki. Opowiedzcie co...

czytaj dalej
“Lubię pomagać”- zabawy dla grupy maluszków

“Lubię pomagać”- zabawy dla grupy maluszków

Zabawa na rozgrzewkę. R. włącza nagranie i prezentuje dziecku rytm do marszu, biegu, podskoków. Podpowiada, do czego zaprasza każdy z rytmów. Zadaniem dziecka jest reagować właściwym ruchem na zmianę rytmu.   2. Słuchanie piosenki "Lubię pomagać" (sł. i muz. B....

czytaj dalej
“Śniadanie daje moc!” (grupa średniaków i starszaków)

“Śniadanie daje moc!” (grupa średniaków i starszaków)

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! Witamy się z wami gorąco, mimo tego, że nie możemy zobaczyć się w przedszkolu 🙂  Dzisiaj obchodzimy "Dzień Zdrowego Śniadania", więc nasze dzisiejsze zabawy będą smakowite. Zabawa ruchowa "Sałatka owocowa z polewą czekoladową"...

czytaj dalej
“Mam prawa i obowiązki”- zabawy dla grupy maluszków

“Mam prawa i obowiązki”- zabawy dla grupy maluszków

Ćwiczenia logopedyczne. Lusterko dla dziecka. R. daje dziecku lusterko, demonstruje ćwiczenia, powtarzając je kilkakrotnie i pilnując dokładnego ich wykonania przez dziecko. Glonojad – język jest jak glonojad, który przysysa się do ścianek akwarium i nie rusza się z...

czytaj dalej