Baw się z nami w domu

Nie ma nudy!

DRODZY RODZICE

 

W związku z nowymi wytycznymi MEN w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych

oraz obowiązkiem realizacji podstawy programowej przyjęliśmy formę kontaktu z Państwem za pomocą strony internetowej.

Zapraszamy do nowej zakładki na naszej stronie BAW SIĘ Z NAMI W DOMU.

W zakładce znajdą Państwo propozycje wspólnego spędzania czasu z dziećmi w domu (m. in. ciekawe karty pracy, piosenki, kolorowanki, gry edukacyjne, ćwiczenia i zabawy ruchowe, ćwiczenia w zakresie motoryki małej i dużej, zabawy logopedyczne, zabawy i piosenki w języku angielskim itd..) Prosimy o zbieranie prac plastycznych wykonywanych przez dzieci  według propozycji  nauczycieli.   Po powrocie do przedszkola stworzymy      w salach wystawy powstałych dzieł artystycznych.

Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy i nauki  w  waszych domach…..

Życzymy udanej zabawy…

„Muzyczne przygody” (wszystkie grupy)

„Muzyczne przygody” (wszystkie grupy)

Słuchanie wiersza Iwony Fabiszewskiej "Magia muzyki". Posłuchajcie poniższego wiersza. Następnie odpowiedzcie na pytania dotyczące wiersza.   Muzyka jest dobra na wszystko, Nieważne, ile masz lat. Więc weź instrument do ręki, nie dźwięki popłyną w świat. Graj na...

czytaj dalej
„Zagadki dźwiękowe” (wszystkie grupy)

„Zagadki dźwiękowe” (wszystkie grupy)

Zabawa pobudzająco - hamująca - "Różne ptaki". Do tej zabawy wykorzystamy stworzone przez was wczoraj bębenki. Poruszajcie się po pokoju w rytm wystukiwany przez mamę lub tatę na stworzonym przez was wczoraj bębenku. Naśladuje lot ptaków. Podczas przerwy w muzyce...

czytaj dalej
„Przedszkolna orkiestra” (wszystkie grupy)

„Przedszkolna orkiestra” (wszystkie grupy)

    Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! Dzisiaj porozmawiamy o instrumentach. Nazywanie instrumentów. Waszym zadaniem będzie wskazanie obrazka, na którym znajduje się instrument, którego nazwę głośno powiedzą mama lub tata. Spróbujcie najpierw podzielić na...

czytaj dalej
„Zimowe dźwięki” (wszystkie grupy)

„Zimowe dźwięki” (wszystkie grupy)

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! Witamy się z Wami bardzo gorąco, mimo tego, że nie możemy zobaczyć się w przedszkolu 🙂 Nasze dzisiejsze zabawy będą związane z zimowymi dźwiękami! 1. Zabawa badawcza "Czy woda zawsze zamarza, kiedy jest mróz?" Do tej zabawy będziemy...

czytaj dalej
„Dzieci mają głos”- zabawy dla grupy maluszków

„Dzieci mają głos”- zabawy dla grupy maluszków

Wysłuchajcie wspólnie piosenki o prawach dziecka. Spróbujcie wspólnie zilustrować ruchem słowa piosenki. https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4   2. Wraz z rodzicami stwórzcie plakat dotyczący praw dziecka. Poniżej kilka inspiracji. Wykonanymi plakatami...

czytaj dalej
„Dzień Praw Dziecka” (grupa średniaków i starszaków)

„Dzień Praw Dziecka” (grupa średniaków i starszaków)

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, dzisiaj poznacie Prawa Dziecka. "Gimnastyka buzi i języka z pieskami Psi Patrol"- ćwiczenia logopedyczne. Nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od rozruszania naszej buźki z pieskami, które pewnie...

czytaj dalej
„Prawa dziecka-ważna sprawa”- zabawy dla grupy maluszków

„Prawa dziecka-ważna sprawa”- zabawy dla grupy maluszków

1. Rozmowa o prawach dziecka (na podstawie filmu). Oglądnijcie wspólnie film a następnie porozmawiajcie o prawach dziecka. https://www.youtube.com/watch?v=7_CnIhhlw8k R. zadaje dziecku pytania: − Jak myślisz czy wszystkie dzieci mają takie same prawa? Dlaczego? −...

czytaj dalej
„Dzień Zdrowego Śniadania”- zabawy dla grupy maluszków

„Dzień Zdrowego Śniadania”- zabawy dla grupy maluszków

Zabawa ruchowa “Sałatka owocowa z polewą czekoladową” https://youtu.be/Vkiw9i_mQSo 2.  Baśń ,,O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku” R. czyta dziecku baśni “O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku”, następnie prowadzi z dzieckiem rozmowę, zadając pytania....

czytaj dalej
„Dbam o zabawki” (grupa średniaków i starszaków)

„Dbam o zabawki” (grupa średniaków i starszaków)

Drodzy Rodzice! Kochane dzieci! Dzisiaj porozmawiamy o tym, dlaczego warto dbać o zabawki. "Odgadnij o czym mówię" - odgadywanie nazwy zabawki po opisie słownym. Odkładanie zabawek we właściwe miejsce. Usiądźcie wygodnie na podłodze. W tym czasie wasza mama lub tata...

czytaj dalej