Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu rozmawialiśmy w przedszkolu o dokarmianiu ptaków i zwierząt w zimie. Zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby pomóc ptakom i zwierzętom w tym trudnym dla nich czasie, jakim jest zima. Dzieci dowiedziały się co możemy włożyć ptaszkom do karmnika, a zwierzętom do paśnika. Poznały wybrane gatunki ptaków. W małych grupach wykonały karmniki dla ptaków, które później umieściliśmy w przedszkolnym ogródku. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Głodny wróbelek” oraz zamienialiśmy się w ptaszki podczas zabaw ruchowych. Na koniec tygodnia dzieci wykonały pracę plastyczną „Ptaki w karmniku”

W tym tygodniu planowany jest temat: Babcia i dziadek. Poniżej zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne do wglądu.

Pozdrawiamy! ?