Witajcie Przedszkolaki:)

Wakacje już tuż, tuż… Oto propozycja zabaw na dzisiejszy dzień.

1. Ćwicząc ciała nie zapominajcie o buzi i języku

Stań z mamusią/tatusiem przed lustrem i wykonajcie ćwiczenie logopedyczne:
• Język jedzie do lasu na koniku – dziecko naśladuje kląskanie językiem z jednoczesnym poruszaniem wargami (ściągnięcie warg i ich rozciągnięcie).
• W lesie język rozejrzał się dookoła – dziecko wykonuje ruch oblizywania warg, najpierw w prawą, a potem w lewą stronę.
• Zobaczył małe fioletowe kwiatuszki i je powąchał – dziecko wykonuje wdech nosem i wydech ustami.
• Spojrzał w górę, skąd dobiegało pukanie dzięcioła – dziecko uderza czubkiem języka za górnymi zębami.
• Spojrzał w dół – dziecko wyciąga język na brodę – zobaczył czerwonego muchomora z białymi kropkami i zaczął je liczyć – dziecko dotyka językiem każdego zęba

2. Rozwiąż zagadki dźwiękowe https://www.youtube.com/watch?v=eVPhhfQ9Xuc

3. Wymień po 5 nazw: owoców/warzyw/miast/imion członków twojej rodziny bliskiej lub dalekiej

4..Wakacyjne double – zabawa dla całej rodziny

Rodzic rozdaje tyle samo kart każdemu z uczestników. Na środku stołu lub podłogi zostaje położona jedna karta. Zadaniem uczestników zabawy jest znalezienie na swojej karcie takiego samego elementu jak na karcie znajdującej się na środku stołu lub podłogi. Gra toczy się do momentu aż pierwsza osoba pozbędzie się wszystkich kart i to właśnie ona wygrywa zabawę.

Poniżej znajdują się karty do pobrania:

verano dobble

5. Wakacyjna lista wyzwań- pomysły na letnie spędzanie czasu.

Mamy dla was propozycję kilku zadań, które możecie wykonać podczas nadchodzących wakacji i umilić sobie nimi czas. Rodzic wydrukuje Wam listę wyzwań, możecie ją przywiesić na przykład w swoim pokoju lub na lodówce i zaznaczać kolorowymi kredkami zadania, które udało wam się zrobić. Po wakacjach przynieście do przedszkola waszą listę, aby pochwalić się co udało wam się zrobić ciekawego podczas wakacji 🙂

Życzymy Wam udanej zabawy! 😀